На головну сторінку
Що ми пропонуємо
What we can do for you
Home
ОСТАП ШУТКО
БІОГРАФІЯОстап Шутко є одним з найвідоміших українських музикантів нашого часу. Кожен концерт скрипаля - це справжнє свято для усіх шанувальників музики, адже його концерти дуже відрізняються від концертів "академічних" музикантів. Це абсолютно новий неповторний формат саме Остапа Шутка. Тут є все: і віртуозна гра, і комунікація з публікою, і вікторини, і гумор, і якась особлива домашня атмосфера, коли глядач почуває себе, як найбажаніший гість на сімейному святі. А завдяки акторській майстерності і прекрасним навикам спілкування він має успіх не лише серед професіоналів, але й серед зовсім непідготовленої публіки.

Остап Шутко народився у Львові в сім'ї відомих музикантів. З раннього дитинства мав змогу не тільки отримувати прекрасну освіту, але й постійно перебувати в музичному середовищі, спілкуватися з видатними митцями. У 14 років відбувся дебют Остапа Шутка на сцені Львівської філармонії у супроводі симфонічного оркестру. Відтоді він постійно концертує. Закінчивши з відзнакою Львівську спеціалізовану музичну школу-інтернат імені С.Крушельницької (викладачі Г.Хейфіц та І.Шутко) і Львівський вищий музичний інститут імені М.Лисенка (тепер академія) (викладач — професор Л.Шутко) Остап продовжує своє навчання в аспірантурі у професора І.Німана в школі Гілдхол (Guildhall School of Music and Drama) в Лондоні та в Національній музичній академії імені Петра Чайковського в Києві у професора Богодара Которовича.
Великий вплив на формування особистості скрипаля мали зустрічі з такими музикантами як І.Безродний, З.Брон, А.Лисий, С.Сондецкіс, Д.Башкіров, Л.Шпіллер, М.Естрелля, Л.Вітошинський. В цей період Остап захоплюється камерним ансамблюванням: створює «Український квартет», який представляє Україну на квартетних конкурсах у Франції та Італії. Він концертмейстер в міжнародних юнацьких симфонічних оркестрах в Байройті та Лондоні.Після повернення в Україну Остап Шутко деякий час працює в ДКА «Київські солісти», з яким стає володарем Гран-прі на міжнародному конкурсі у Відні і починає педагогічну діяльність як викладач кафедри скрипки НМАУ, ставши наймолодшим викладачем кафедри за всю її історію.Не припиняється концертна діяльність Шутка. Він концертує по всій Європі як соліст, в дуеті зі своєю дружиною Овіолончелісткою Ольгою Шутко, з мамою — народною артисткою України Лідією Шутко, грає в дуеті з всесвітньовідомим гітаристом Лео Вітошинським, а також разом зі своїм новоствореним ансамблем — U-trio. Остап Шутко є лауреатом міжнародних конкурсів в Литві, Іспанії, Польщі, Австрії, Україні. Також він отримувач різноманітних відзнак та нагород, зокрема від Президента України, Королеви Іспанії, Папи Римського Бенедикта ХVII, ЮНЕСКО, Національної Музичної Спілки України, Академії мистецтв України, Amnesty International та ін..Він має багато записів на радіо, телебаченні, а його диски видані в США, Італії, Україні.
Багато сучасних композиторів присвятили твори Остапу Шутку (серед них Нікола Візаллі, Дональд Ман Чінг Ю, Карсон Куман, Віктор Камінський, Богдана Фроляк та інші)

Остап Шутко - Президент Концерт-продюсерського центру "Індивідуаліс", він є членом журі на музичних конкусах, дає майстер класи, проводить семінари. Більше 200 талановитих молодих музикантів зі всієї України отримали свого часу стипендії від Остапа Шутка.