На головну сторінку
Що ми пропонуємо
What we can do for you
Home
ЮРІЙ ШУТКО
БІОГРАФІЯЮрій Шутко - соліст (флейта) Національної філармонії України, лауреат міжнародних конкурсів, заслужений артист України, кандидат мистецтвознавства, доцент.

Музичну освіту отримав у Львівській середній спеціальній музичній школі ім. С. Крушельницької, яку закінчив у 1986 році за спеціальністю флейта у педагога Івана Левковича. У тому ж році вступив до Литовської державної консерваторії (м. Вільнюс) в клас професора Альгірдаса Візгірди. З 1989 р. навчався в Київській державній консерваторії в класах професорів Олега Кудряшова та Володимира Антонова. В 1993 р. був прийнятий в асистентуру-стажування аспірантуру Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського (творчий керівник професор Володимир Антонов), яку закінчив у 1996 р. У цьому ж році стажувався в Міжнародному університеті музичного мистецтва у Франції за програмою ЮНЕСКО. Ще під час навчання Юрій Шутко став лауреатом перших премій численних Міжнародних конкурсів. Сьогодні він — учасник і почесний гість більш як 30-ти престижних Міжнародних музичних фестивалів як в Україні, так і за кордоном, член журі Міжнародних конкурсів музикантів-виконавців на дерев'яних духових інструментах. Як соліст, співпрацює з усіма провідними оркестрами України. .Артист зробив багато записів на телебаченні та у фонд Українського радіо. Він — перший виконавець багатьох творів для флейти, як зарубіжних так і вітчизняних композиторів, написаних спеціально для нього.Репертуар Юрія Шутка охоплює твори всіх стилів і жанрів для флейти соло, флейти у супроводі фортепіано або оркестру, створені композиторами світу за останні триста років. Багато транскрипцій популярної музики він зробив сам. З 1993 року Юрій Шутко — соліст Національної філармонії України.Інтенсивну концертну діяльність з 1995 року поєднує з викладацькою роботою. За значний особистий внесок у розвиток культури та мистецтва України, вагомі творчі здобутки Юрію Шутку в 1998 році було присвоєно почесне звання «Заслужений артист України». З 1999 року Юрій Шутко грає на єдиній в Україні золотій флейті японської фірми «SANKYO», яка спеціалізується на випуску концертних інструментів для сольних виступів всесвітньо відомих музикантів-флейтистів та є обличчям цього бренду в світі.
У 2005 році вийшли два сольні альбоми виконавця: «Золота флейта України» та «Молитва до Орфея», а в 2008 році новий сольний альбом «Дарунок для Марійки», які отримали схвальні відгуки спеціалістів та преси. Юрій Шутко постійний гість мистецьких передач на Українському радіо та телебаченні. Автор критичних та полемічних статей в українській пресі. У 2010 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Флейтове мистецтво ХХ століття в контексті української культури».